Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

У ході виконання цього завдання школяр тренуватиметься виконувати додавання з цілими числами, які можуть бути як відʼємними, так і додатними. Якщо попереднє завдання мало формат звичайних прикладів, то тут використовується своєрідна підказка – числова пряма, яка ілюструє положення певного числа відносно інших та допомагає дитині краще зрозуміти, що необхідно зробити для того, аби привести початкове число до нового. На екрані перед учнем міститься зображення відрізку координатної прямої – нового для кожного етапу. Цей відрізок може сягати як відʼємного проміжку, так і додатного, зображуючи числа по обидва боки від нуля. Початкове число зображується на числовій прямій, і від нього йде стрілочка до іншого – того, яке є сумою його додавання з іншим числом. Завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає у тому, щоб визначити це саме «інше число», тобто другий доданок. Таким чином школяр має знайти невідомий доданок, який може бути як відʼємним, так і додатним числом в залежності від ситуації. Наприклад, для того, щоб «-3» перетворилось на «-7», необхідно додати «-4», а от для того, щоб «-3» перетворилось на «7», необхідно додати «10». Учень має памʼятати: якщо наведений доданок та сума мають однакові знаки, другий доданок теж має мати такий самий знак, щоб «пройти» у правильному напрямку відповідну кількість кроків по числовій прямій. Якщо ж знаки у суми та доданка різні, то й інший доданок має відрізнятись за знаком від першого доданка. Числова пряма використовується як орієнтир, адже з її допомогою учень може рахувати щаблі між потрібними числами. Вписавши число-відповідь у порожню клітинку під числовою прямою, дитина проходить на новий етап завдання до іншого подібного прикладу.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Й.1
Додавання раціональних чисел за допомогою координатної прямої
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися