Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Одне з кількох специфічних фонетичних явищ в українській мові — це подовження приголосних. Воно відбувається в деяких словах тоді, коли цьому сприяють певні обставини: приголосний звук оточений відповідними голосними в певній позиції (наприклад, коли йотований голосний після подовженого приголосного є наголошеним) або, скажімо, коли збігаються морфеми, які мають однаковий звуковий склад (цей випадок називається подвоєнням). Поступово, чим більше дитина отримує мовного досвіду, тим краще відчуває на інтуїтивному рівні, де потрібно використати подвоєння приголосних, яке виражає таке подовження. На екрані перед учнем міститься набір слів, які розташовані в стовпчик. У кожному слові є порожня ділянка. Учень бачить її та те, що перед кожною є своя літера, що передає на письмі приголосний звук. Ось її і треба подвоїти, але лише в тих випадках, коли подовження дійсно відбувається. Завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає в тому, щоби вибрати з-поміж наявних слів ті, де подвоєння потрібне. Учень аналізує послідовно кожне слово по черзі. Для цього дитина має, передусім, вголос ці слова прочитати. Коли школяр розуміє, що в цьому слові треба вжити дві однакові приголосні літери, то вибирає це слово. На одному рівні їх може бути кілька, тож зупиняти пошук після знаходження першого слова не варто. Коли школяр знайде всі такі слова, то пройде на новий етап, де познайомиться з іншими подібними випадками. Ця вправа не лише покращує знання цієї теми, а й дозволяє запамʼятати випадки подвоєння приголосних, адже їх насправді в українській мові не так багато. Деякі з цих випадків є порівняно складними, тож учень має звернути особливу увагу на звучання цих слів, аби в майбутньому не допускати в них помилки.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.25
Вибираємо слова з подовженними приголосними
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити завдання
W_REKLAM_WATCHVIDEODESC_ANSWER
Дивитися