Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Ще одна граматична категорія, властива іменникам (і багатьом іншим частинам мови) це рід. В українській мові визначають три основних роди: чоловічий, жіночий та середній. Важливо розуміти, що категорія роду властива фактично всім іменникам, в тому числі й тим, які називають неістот. Таким чином, у ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься опрацьовувати дану категорію на найрізноманітніших назвах. Важливо розуміти, що, як і у випадку з категорією числа, категорія роду виражається через закінчення. Однак, з причин морфемного різноманіття іменників та інших особливостей побудови слів, які належать до цієї частини мови, «вгадати» рід слова просто з першого погляду за його закінченням (як це, скажімо, можна зробити з прикметниками) не вийде. Натомість визначити рід іменника можна не по морфемному складу слова, а за допомогою правильно заданого питання. Необхідно поставити питання приналежності названого обʼєкта. Якщо назва обʼєкта відповідає на питання «чий?», то це – іменник чоловічого роду, якщо на «чия?», то жіночого, і якщо на «чиє?», то відповідно цей іменник належить до середнього роду.

     На екрані перед учнем міститься зображення кількох слів. Закінчення нема в жодному з них. Однак, кожне слово супроводжується рядом ілюстрацій, які зображують ті предмети, котрі ці слова називають. Школяр читає ці слова, задає правильні питання та визначає рід. Після цього залишається поставити правильні закінчення, вписавши у порожні клітинки після основи відповідні до роду морфеми. Рухаючись між етапами завдання, дитина сама зрозуміє, які закінчення іменників до яких родів відповідають.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
І.4
Дописуємо закінчення роду
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися