Один із найкращих моментів у школі — це побачити своїх друзів після таких бажаних та безтурботних канікул. Поділитися з ними усіма своїми пригодами та дізнатися, що нового встигло статися у їхньому житті. Але іноді може статися так, що школу доведеться змінити, у зв’язку з переїздом, або іншими обставинами. Що робити, якщо у малечі тепер немає друзів, яких вона з нетерпінням чекає побачити? Починати пошук нових в іншій школі може бути і справді важко. Саме тому, ми підготували декілька порад, які, сподіваємось, допоможуть дитині краще адаптуватися до нового оточення.
1. Нічого не бійся!
Початок у новій школі може здаватися дійсно страшним. Це нормально відчувати себе знервованим або турбуватися. Але варто розуміти, що кожен колись і у чомусь був новачком. Однак, це тільки перше відчуття що зараз усе має бути страшним, воно поступово зникне, і досить швидко все стане на свої місця. Спробуйте зосередитися на позитивних аспектах переходу до нової школи. Наприклад, нагадайте малюку про те, що він зможе познайомитися з новими друзями! А може, у вашій школі є прекрасна спортивна команда, чи цікавий гурток, що може сподобатися дитині. Там обов’язково має бути щось, що зацікавить малюка та покаже школу не з такого вже і страшного ракурсу.
2. Дізнайся все про своє оточення.
Якщо це можливо, то дізнайтеся у класного керівника або директора школи, чи може хтось провести екскурсію у будівлі для вашого малюка, перш ніж заняття дійсно почнуться. Ознайомте нового учня з усіма важливими місцями, такими як бібліотека, класні кімнати, їдальня тощо. Це навіть краще, якщо кожен новий предмет проходить у різних кабінетах. Однак, якщо така система практикується у школі, то потурбуйтеся про те, щоб у малюка був розклад занять, кабінетів, а також місцезнаходження класної кімнати. Це допоможе дитині уникнути почуття повної розгубленості у перший же день і надасть певну впевненість. Почуття комфортності у новому оточенні дасть новачку великий поштовх, щоб він почував себе набагато краще.
3. Будь собою.
Коли змінюєш школу, то виникає бажання побути у ролі когось іншого. Усі через це проходили. У новій школі новачок може змінити свою лінію поведінки та бути прохолоднішим, розумнішим, популярнішим і, навіть жорсткішим. Звісно, що це не найгірший з варіантів, однак він створює величезний тиск на дитину. Тому, краще поясніть новому учню, що найкраще — це бути собою. Одягати речі, які подобаються (звісно, якщо немає чітко визначеної шкільної форми), чесно розповідати усе про свою особистість. Зрештою, саме у цьому і є уся неординарність дитини. Поясніть це новачку. Донесіть до нього думку про те, що він буде набагато впевненішим, якщо не буде турбуватися щодо думок оточуючих. А відкритість та правдивість приверне увагу тих, з ким стане справді цікаво, а не тих, кого малюк буде намагатися вразити своїм зовнішнім виглядом.
4. Відшукай людей, яких ти можеш знати.
Кожен розуміє, що залишатися без друзів — це найгірше, що може статися. Так само і для малюка, який з певних причин змінює школу. Але йому не варто так засмучуватися! Поговоріть з дитиною та спробуйте разом дізнатися, чи немає, випадково, у новій школі якихось старих знайомих. Можливо, туди ходить двоюрідний брат, або друг, з яким малюк колись був у дитячому таборі. Або, можливо, діти із сусідніх будинків або квартир, з якими ви вже встигли познайомитись (якщо причиною зміни школи є саме переїзд). Якщо приєднатися до людей, з якими ти вже знайомий, то розпочинати на новому місці буде значно легше. Більше того, через знайомих дитина зможе почати спілкуватися з іншими, відкрити для себе багато цікавого про нову школу.
5. Долучайся до гуртків.
Остання наша порада — бути активним у шкільному житті навіть поза навчанням. Попросіть свого вчителя розповісти про усі активності, які є у школі. Можливо, новий учень зможе приєднатися до спортивного або танцювального гуртка, або ж стати справжнім актором у драматичному гуртку. До того ж, більшість шкіл мають активний учнівський парламент, на якому вирішуються важливі для учнів питання. Більшість шкіл мають клуби, а також спортивні команди, шкільні п’єси та студентські організації. Це може бути прекрасним способом зустрітися з новими людьми, які мають такі ж інтереси, як і ваш малюк. Крім того, це гарний варіант весело провести час і розповісти про свої захоплення. Хто знає, може у новій школі навіть буде такий гурток, про який дитина мріяла вже дуже давно, однак у попередній школі нічого подібного не було.
Ось такі поради для новачків. Звичайно, що змінювати школу — це трохи лячно. Однак, якщо поглянути на це під іншим кутом, то можна досить легко довести малюкові, що зміна школи передбачає цікаві та захоплюючі зміни у житті. Ще більше друзів, веселих активностей та неординарних завдань. Тож, нехай для вашої дитини нова школа стане не викликом, а приємним подарунком долі.