Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Учень, скоріше за все, вже стикався у житті з так званими римськими числами – набором символів для позначення цифр, який є альтернативою цифрам арабським, котрі використовуються у математиці. Римські цифри можна побачити на годинниках, їх використовують для того, щоб позначити порядковий номер монархів і для деяких інших цілей. Проте важливо памʼятати, що римські цифри відрізняються не тільки написанням, а самим принципом зображення цифр та їхніх змін. Для арабських цифр властива унікальність кожного символу в першій десятці, тоді як для римських – система складання символів при лічбі. Наприклад, число «пʼять» має форму «V», а число «шість», котре є додаванням пʼятірки та одиниці, зображується відповідно «VI». Цікаво, що цифра «чотири», яка в свою чергу є результатом віднімання одиниці від пʼятірки, зображується як «IV». Дитині важливо запамʼятати унікальні символи та їхнє значення, щоб розуміти, як виглядають всі інші числа в залежності від того, скільки одиниць та з якого боку вони знаходитимуться. Цим і займеться учень у цій вправі. На екрані перед дитиною міститься приклад, де всі його складові виглядають як сірнички – таким чином обігрується пряма форма ліній римських цифр. Під цим приладом є кілька варіантів звичайних виразів, які зображені арабськими цифрами. Дитина має знайти відповідник – той приклад, чиї цифри арабського типу повністю відповідають римським. Коли учень це зробить, то пройде на наступний етап, де треба виконати аналогічне завдання тільки з новими виразами.  Завдяки цій вправі дитина вивчить, як виглядають римські числа, а те, що вони зображуються завдяки стороннім обʼєктам, робить вправу більш цікавою для виконання дитиною.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.5
Римські числа
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися