Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Як вже знає дитина, існує декілька окремих, самостійних систем цифрового позначення чисел. Найбільш популярною у наш час є так звана арабська система. Символи «3», «6», «198» та інші належать до неї. Однак, протягом своєї історії людство створило не одну іншу систему, і цифри у них мали інший зв’язок між собою. Більшість з інших систем не використовуються за винятком римських цифр. Вони завдяки зручності є свого роду конкурентами цифрам арабським. Це відображається і в датуванні. Конкретні роки і дати позначаються здебільшого цифрами арабського типу, а от століття – римського. Таке розподілення дає можливість не заплутатись при опрацюванні довгих дат та історичних документів. Для того, щоб добре в них орієнтуватись, треба, звісно, перш за все, вміти читати ці числа. Наприклад, пам’ятати про числа орієнтири, скажімо про те, що цифра «4» у римському форматі виглядає як «5-1», тобто IV. Коли дитина вже знає, як це робиться, необхідно також вміти і пов’язувати рік зі століттям. Наприклад, рік «1367». Якщо йде мова про століття, то звертати треба увагу на третю та четверту цифру у даті, адже третя цифра – це і є розряд сотень. Отже, якщо йде мова про «1300-і» роки, то це тринадцять повних століть і початок чотирнадцятого. В історії прийнято говорити про неповні століття. Відтак, подія, яка відбулася у «1367 році» мала місце у XIV столітті. На екрані перед дитиною міститься згадка про певний історичний факт. Надана точна дата. Учень, керуючись знаннями римських чисел та принципами визначення століття, вибирає з-поміж кількох варіантів той, який є правильним. Після цього школяр проходить на наступний етап. Важливо пам’ятати, що століття-варіанти подібні між собою, тож учню слід бути уважним.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Р.10
Визначаємо сторіччя
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися