Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Хоча додавання і множення не є протилежно-повʼязаними діями, між ними все ж спостерігається певний звʼязок, хоча й не такого роду, як між додаванням і відніманням або множенням та діленням. Звʼязок між додаванням та множенням простежується, крім іншого, ще й тому, що обом цим діям властиві сполучна та переставна властивості. Якщо з переставною властивістю все зрозуміло (ані зміна місцями доданків, ані зміна місцями множників на результат обох цих дій не вплине), то сполучна властивість трохи складніша для сприйняття, але й корисніша з практичної точки зору, тож їй і присвячена ця вправа. Сполучна властивість стверджує, що у випадку з додаванням та множенням раціональних чисел порядок виконання цих дій не є важливим ані для самого результату, ані для знаку, який стоїть перед сумою або добутком. Якщо, скажімо, міститься приклад з кількома множниками, і один з них – відʼємне число, то інші можна переставляти в будь-якому порядку, але добуток все рівно буде теж відʼємним. На екрані перед учнем міститься зображення прикладу або з дією множення, або з дією додавання. Числа, що там використовуються, можуть бути як додатні, так і відʼємні. Під робочою зоною з цим виразом міститься пара варіантів використання сполучної властивості. Завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає у тому, щоб вибрати приклад, де є ті ж числа, але в іншому порядку (або вони в іншому складі входять до круглих дужок), демонструючи сполучну властивість цих дій. Коли школяр вибере потрібний приклад, то пройде на новий етап. Певна одноманітність завдання компенсується його яскравим оформленням і тим, що вправа легка, а головне – корисна, адже учень запамʼятає цей урок і зможе використовувати сполучну властивість у майбутніх завданнях самотужки.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Й.7
Сполучна властивість додавання і множення раціональних чисел
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися