Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Як вже відомо дитині, сучасна форма написання чисел, яка використовується у школі, є далеко не єдиною. Хоча насправді наборів символів для позначення чисел на письмі було створено безліч, зараз використовуються тільки римські та арабські. Важливо, щоб дитина зробила і правильні обчислення, і при цьому вміла коректно аналізувати їхній результат. У ході виконання цього завдання учень тренуватиметься рахувати римські числа. Правила роботи з ними відрізняються від аналогічних правил роботи з числами арабськими. Числа записуються не унікальними символами, як для арабської першої десятки (де цифра «7» не схожа, скажімо, на «8»), а способом додавання та віднімання певних елементів до деяких цифр-орієнтирів. Наприклад, число «пʼять» позначається унікальним символом «V», а от число «сім», котре насправді є сумою пʼятірки і двійки, так і записується «VII». Цікаво, що у випадку, коли символ ставиться перед унікальним числом, це означає віднімання. Скажімо, «чотири» є пʼятіркою, від якої відняли одиницю. Тому так і записується: «IV». На кожному етапі цієї вправи учень буде вирішувати математичні приклади, де замість арабських чисел будуть римські. Під прикладами є правильні відповіді, які слугують орієнтирами. Обравши потрібний та перемістивши його у порожню клітинку після знаку рівності, учню ще залишається розшифрувати число-відповідь, записавши його у іншу клітинку арабськими символами. Після цього дитина проходить на новий етап до іншого прикладу.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ї.13
Утворення римських чисел
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися