Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Зазвичай, щоб дізнатись, яким був один з доданків, необхідно знати суму та інший доданок. Або для того, щоб дізнатись відʼємник, треба знати і різницю, і зменшуване. Але у ході виконання цього завдання дитина шукатиме зашифровані числа у прикладі, де відомо тільки одне число. Проте в обох інших елементах математичного виразу відомі окремі цифри. Сам приклад має формат дії (додавання чи віднімання – в залежності від етапу завдання) у стовпчик, щоб цифри одного й того самого розряду знаходились над або під одне одним. Таким чином, хоча тільки одне число є відомим повністю, стає можливим розшифрувати й інші. Секрет у виконанні дії по розрядах, починаючи з найменшого. Спочатку дитина аналізує, яка цифра знаходиться у розряді одиниць у числі, яке є результатом дії. Потім дивиться на одиниці в обох верхніх числах. Якщо це дія додавання, то від цифри, що знаходиться у розряді одиниць у сумі, треба відняти цифру, що знаходиться у цьому ж розряді одиниць у одному з доданків. Як що ж це віднімання, то у випадку, коли невідомими є одиниці зменшуваного, до одиниць відʼємника треба додати одиниці різниці, а якщо невідомі саме вони, то від одиниць зменшуваного треба відняти одиниці різниці. Правила такі ж, як і при знаходженні чисел загалом, просто використати їх треба по розрядах. Результат треба вписати у порожні клітинки. Коли учень зробить це для кожного розряду, то перейде на наступний етап, до нового зашифрованого прикладу.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.11
Зашифровані числа
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися