Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Багатство української мови проявляється у багатьох її складових. Велика кількість синонімів, можливість виразити одну й ту саму думку як довгою фразою, так і лаконічним словосполученням або навіть одним словом – все це ознаки багатства мови. Ще одна така ознака – ідіоми, сталі вирази та фразеологізми. Вони використовуються для того, щоб більш образно, а тому і більш яскраво передати певну ідею або думку. Фразеологізми – це словосполучення, слова в яких вживаються не у звичному значенні. Натомість, лише поки вони обʼєднуються певним чітко окресленим чином, фразеологізм набуває значення певного слова. Якщо поміняти слова, що входять до його складу, місцями, то фразеологізм «розвалиться». У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься підбирати правильні та доречні фразеологізми та сталі вислови. На екрані перед дитиною міститься зображення двох персонажів, кожен з яких промовляє по одному фразеологізму. Над ними міститься формулювання завдання, де надається певне слово. Один з фразеологізмів передає значення цього слова, і завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає у тому, щоб визначити – який. Коли школяр робить свій вибір, то проходить на наступний етап, де треба буде опрацювати ще одну пару сталих виразів. Коли школяр вибирає правильну відповідність, він неодмінно згадує значення й другого фразеологізму, тож на одному етапі дитина опрацьовує відразу пару сталих виразів. Більшість з них відомі дитині, і завдяки цій вправі учень як дізнається кілька нових, так і вчиться підбирати лаконічні еквіваленти до таких словосполучень. Це допоможе краще розуміти їх та ефективніше використовувати у мовленні та повсякденному спілкуванні.

Теги

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
К.4
Вибираємо доречний вислів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися