Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Досі дитина працювала з синонімією, яка виражається в словах – окремих мовних одиницях. Однак, це явище проявляється значно ширше та охоплює навіть сталі вирази, фразеологізми, приказки та прислівʼя. Сталі вирази тим особливі, що набувають певного значення, еквівалентного до слова. Фразеологізм же можна замінити одним словом, адже він і значення має, як одне слово. Багатство української мови таке велике, що у її культурній скарбниці є сталі вирази, які мають зовсім різну структуру (тобто будуються з різних одиниць й історично не повʼязані), але при цьому мають подібне лексичне значення, тобто вони є синонімами. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься підбирати такі синоніми. На екрані перед школярем міститься зображення робочого поля, де є один фразеологізм. Під ним є низка інших сталих виразів, серед яких трапляються й такі, що мають спільні з центральним мовні елементи. Це не має ввести в оману учня: доки те чи інше слово є часиною фразеологізму, воно втрачає своє первісне значення й залишається лише елементом сполуки. Мета школяра – знайти серед цих варіантів такий фразеологізм, який буде близьким до наведеного. Він серед варіантів один. Дитина робить свій вибір, після чого проходить на наступний етап завдання, де треба виконати аналогічний набір дій. Роль цього завдання подвійна. По-перше, робота з синонімічними фразеологізмами дасть дитині можливість більш тонко зрозуміти саму суть синонімії як явища. По-друге, на кожному етапі школяр бачитиме цілий набір сталих виразів, які є влучними, цікавими, тож завдання є корисним із точки зору загального мовного розвитку дитини. При цьому кожна вправа ще і якісно ілюстрована, щоб додатково зацікавити школяра.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
К.3
Знаходимо вислови-синоніми
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися