Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Абетка української мови містить тридцять три літери, а наймолодшою є «ґ». Ця буква і відповідний звук, який вона позначає на письмі, зʼявились у сучасній українській мові відносно недавно – буквально у минулому столітті. Але насправді він, цей звук, зовсім не є новим. Навпаки – старовинний варіант української мови містить безліч слів з ним. Отже «ґ» є не новим звуком, а скоріше відновленим, тобто втраченим та знову знайденим. Його місце в український мові є дуже важливим. Справа в тому, що «ґ» є дзвінким звуком, який не є еквівалентом російського «г», як можна помилково подумати, а абсолютно самодостатньою мовною одиницею, яка використовується у деяких словах історично або практично. З кожним роком кількість слів, де «ґ» заміняє «г» (який тимчасово «підміняв» там свого брата) більшає. Важливо памʼятати, що «ґ» не є дзвінким варіантом «г». Скоріше вони утворюють своєрідний та унікальний для української мови трикутник: «х», «г» та «ґ», де кожна наступна літера означає звук, що збільшує рівень дзвінкості. У ході виконання цього завдання дитина більш близько познайомиться зі звуком «ґ» та зі словами, де його треба використовувати. На екрані перед дитиною міститься набір літер. Серед них є і «ґ». Цей набір ще не є словом, адже букви знаходяться у хаотичному порядку. Над ними є малюнок того чи іншого обʼєкта. Дитина впізнає його та розуміє, як треба скласти букви, в якому порядку їх розмістити, щоб вони утворили слово, яким цей предмет називається. Таким чином, рухаючись між рівнями, де слова будуть змінюватись, дитина не лише ознайомиться з великою кількістю випадків використання «ґ», а запамʼятає правопис цих слів.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.10
Збираємо слово (Ґ/Г)
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися