Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

 В українському алфавіті тридцять три літери. Цікаво, що деякі з них зʼявились у ньому відносно недавно. Мова йде про букву «ґ», яка була введена до абетки української мови тільки у минулому столітті. Проте насправді (і про це відомо далеко не кожному) ця буква і відповідний звук не зʼявились, а скоріше повернулись до української мови, адже у її старовинній формі використовувалась саме «ґ», при чому у великій кількості слів. Отже помилкою буде вважати введення «ґ» чимсь повʼязаний з російським аналогом – це суто український символ і звук. Це підтверджується ще й тим, що слова, де використовується саме ця літера, не мають спільнокореневих аналогів в російській мові. Таким чином, в українській мові створюється унікальна трійка (а не пара) приголосних, які відрізняються глухістю та дзвінкістю: «ґ», «г» і «х». Проте літера «ґ» далеко не відразу відвоювала своє законне місце. Й досі зростає кількість слів, де її використовують замість «г». У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься розпізнавати такі слова. На екрані перед дитиною міститься дві робочі зони. В першу треба перемістити всі слова, де є літера «ґ», а у другу – ті, де є буква «г». Самі слова подаються не графічно, тобто не у вигляді написаних букв. Замість цього на екрані є кілька активних кнопок. Натискаючи на них, дитина чує те чи інше слово. Самі літери називаються у завданні. Тож дитина сприймає слова саме на слух. Саме розподілення слів відбувається через додаткових персонажів. Одному належить перша робоча зона, другому – інша. Наявність цих героїв робить вправу більш насиченою.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.7
Сортуємо слова з Г / Ґ
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися