Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Апостроф – специфічний символ, який існує в українській мові спеціально для позначення твердості приголосного звуку, який стоїть перед йотованою голосною. Як вже відомо дитині, йотовані голосні особливі тим, що представляють з себе комбінацію звичайних голосних звуків з завжди мʼяким в українській мові звуком «й». Якщо йотована стоїть на початку слова або перед голосною, то промовляється як два звуки. Наприклад, «я» промовляється як «йа». Проте, якщо перед йотованою знаходиться приголосна, то «й» переходить на неї і помʼякшує її, а в такому випадку йотована вимовляється тільки одним голосним звуком. Проте і тут є виняток – апостроф. Він виглядає як кома, що ставиться зверху між йотованою голосною і попереднім приголосним. Якщо є апостроф, «й» не переходить на приголосну, вона залишається твердою, а йотована промовляється як два звуки. У ході виконання цього завдання дитина буде вставляти апостроф у слово. Більшість з них вже відомі дитині. Читаючи ці слова вголос, учень буде згадувати, де саме знаходиться апостроф, і переміщувати його саме між тими літерами, між якими потрібно. На кожному етапі буде по одному такому слову. Це завдання загалом може охопити більшу частину активного словникового запасу української мови, де є апостроф, адже насправді таких слів небагато – просто вони використовуються досить часто.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.11
Вставляємо апостроф у слово
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися