Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Текст має загальну ідею та тему. Тема – це те, про що цей текст, власне, розповідає у своїх реченнях, а ідея є його головною думкою. Проте такі поняття для розуміння дитини не завжди є легкими, тому набагато простіше текст сприймати як набір взаємоповʼязаних речень. Речення у тексті повʼязані приблизно так само, як і слова у межах одного речення. Наприклад, за допомогою тих самих сполучників, які ставляться на початку наступного речення, аби повʼязати його з попереднім. Окрім того активно використовуються займенники. Як вже відомо дитині, займенники – слова, що належать до самостійної частини мови, яка не називає обʼєкти прямо, як іменник, і лише вказує на них, відповідаючи на ті ж питання: «що?», «хто?», а також «чий?», «який?», «скільки?» тощо. Отже, займенники можуть буквально замінити будь-яке іменникове слово, тобто іменник, прикметник та числівник. Якщо в одному реченні вжито назву обʼєкта, то в наступному замість нього буде займенник у тому ж роді та числі. Цей займенник і позначає вказаний у попередньому реченні обʼєкт. Його використання має подвійне значення. З одного боку займенник дозволяє уникнути тавтології – невиправданого повтору слів. З іншого саме займенники разом зі сполучниками вказують на звʼязок слів у тексті. Перед учнем на екрані на кожному етапі знаходиться два набору речень. Один з них є просто рядом неповʼязаних між собою фраз, тоді як інший є повноцінним текстом. Дитина має обрати саме його, керуючись названими вище параметрами. Спочатку дитина має знайти спільну для всіх речень тему та загальну думку, потім – займенники та сполучники. Якщо нічого з цього нема, значить речення не є текстом. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Р.8
Вибираємо текст з двох поданих записів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися