Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

 

Є досить багато слів, що складаються з кількох коренів або їхніх умовних «залишків». Наприклад, частинка «пів» є похідною від слова «половина», і використовується для поєднання з багатьма словами, змінюючи їхнє значення. Ця частинка може писатися по-різному залежно від того, як починається слово, до якого вона приєднується. Наприклад, якщо корінь починаєтсья з йогованого голосного, то між ним та часткою «пів» потрібно поставити апостроф, щоби зберегти звучання цього голосного. Прикладом є слово «пів’яблука». Якщо ж слово починається з великої літери, то під час додавання до нього частинки «пів», задля збереження цієї особливості власних назв необхідно вжити дефіс: «пів-Європи», «пів-Києва». У процесі виконання цього завдання дитина буде писати специфічний диктант із цими словами. Школяр натискає на активну кнопку й чує слово з частинкою «пів». Він має без підказок зрозуміти, яке правило слід застосувати в конкретному випадку: чи є це слово власною назвою, з якої літери починається корінь тощо. Дитина сама вписує це слово в робочу зону під активною кнопкою.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.15
Словниковий диктант на написання слів із частинкою пів-
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися