Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Прикметник – це самостійна частина мови, яка відноситься до іменникової групи, тобто повʼязана саме з іменником, адже вона означає якість предмета та його приналежність комусь або чомусь, відповідаючи на питання «який?» та «чий?». При цьому прикметники мають досить цікавий граматичний склад, зокрема, особливими є закінчення слів, що належать до цієї частини мови. Власне, саме по закінченнях і  відрізняють прикметники від іменників та інших частин мови. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься опрацьовувати закінчення прикметників.

    На екрані перед учнем міститься зображення словосполучення, де одне із слів – іменник, який зображено у закінченому вигляді. Інше слово – прикметник, який характеризує названий іменником обʼєкт. Прикметник є незакінченим – у ньому бракує однієї з морфем, а саме – закінчення. Завдання полягає у тому, щоб з-поміж кількох варіантів, які містяться під словосполученням, вибрати той, котрий є закінченням для цього слова. Учень згадує, як саме прикметник узгоджується з іменником та підбирає правильний варіант, або відразу, або після послідовного підбору. Коли школяр доповнює прикметник закінченням, то завершує слово, після чого починається наступний етап з новим словосполученням.

     Ця вправа є досить простою, однак і важливою: учень не лише повторює закінчення прикметників, а й вчиться впізнавати ці слова саме за даними морфемами, а також розуміє, як закінчення прикметників співвідноситься з граматичними категоріями іменників, тобто як через закінчення ці слова узгоджуються за родом, числом та відмінком. При цьому кожне словосполучення супроводжується ілюстрацією.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Й.1
Добираємо правильне закінчення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися