Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Явище антонімії є досить розповсюдженим для всіх відомих частин мови, адже ледь не до будь-якого слова можна підібрати одне, котре мало б протилежне лексичне значення. Однак, особливий наголос слід зробити на антонімії прикметників. Справа в тому, що прикметники використовуються для характеристики та опису предметів та явищ, які в свою чергу називаються іменниками. Тож у спілкуванні правильний підбір прикметників-антонімів є важливим. Це вміння й тренується завдяки виконанню даного завдання.

    На екрані перед учнем міститься зображення двох словосполучень. В обох є іменник та прикметник. Іменник є однаковим, і завдання полягає у тому, щоб зробити значення другого словосполучення протилежним першому. Для цього, звісно, слід зосередитись на значеннях прикметників. Цікавим є оформлення вправи. Перше словосполучення, яке є вже повним, знаходиться на одній сторінці зображеної книги та супроводжується своєю ілюстрацією, котра показує те, про що йде мова в тексті. На іншій сторінці міститься малюнок-антипод, який задає відповідний настрій тому словосполученню, яке є неповним, але яке й слід завершити. При цьому персонаж, зображений на цій сторінці, за допомогою іменників описує потрібний прикметник. Наприклад, «день з хмарами» означає «хмарний день», де прикметник вживається для описання дня. Варіанти відповіді знаходяться під малюнком. Школяр вибирає ту форму прикметника, яка задала б словосполученню значення, протилежне до іншого. При цьому учень не лише працює з антонімією та вивчає, як прикметник впливає на значення тексту, а й вчиться від іменників утворювати прикметники за допомогою зміни морфемного складу.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Й.2
Доповнюємо антонімічні словосполучення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися