Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Після того, як дитина познайомилась з коренем слова як з центром його лексичного значення, навчилась працювати з закінченням, яке містить граматичне значення, а також отримала досвід та навички, які дозволяють їй відокремлювати основу від закінчення і розрізняти різні морфеми, настає час зануритись у морфемний склад більш докладно.

    У ході виконання цього завдання школяр доповнюватиме слово потрібною морфемою, яка потрібним чином змінить його лексичне значення. Корінь, котрий, як вже було сказано вище, є центром лексичного значення слова, інколи доповнюється префіксом, який ставить до нього, або суфіксом, який ставиться після. Різні префікси та суфікси можуть так сильно змінити початкове значення кореня, що утворюється зовсім нове слово. На екрані перед учнем міститься неповне слово, якому бракує певної частини. Над ним – малюнок, що зображує ту чи іншу ситуацію. Малюнок не просто супроводжує слово і слугує для зацікавлення дитини. Насправді у цьому завданні ілюстрація грає роль головної підказки. Під словом є кілька варіантів морфем, якими слово необхідно доповнити, завершивши його. Дитина по черзі підставляє кожен варіант у порожню клітинку і співвідносить те, що вийшло в результаті, з малюнком. Коли після перестанови морфем зʼявляється слово, яке дійсно відображає те, що змальовується ілюстрацією, це означає, що правильна морфема була знайдена. Після цього школяр переходить на наступний етап завдання.

    Підставляючи кожну морфему по черзі до порожньої ділянки у слові, дитина бачить, як лише одна ця метаморфоза кардинально змінює слово – і відповідно змінює ситуації для його використання й контекст.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.1
Доповнюємо слово
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися