Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Спільнокореневі слова досить часто використовуються для того, щоб повʼязати між собою речення в тексті. В такому випадку наявність спільної морфеми, але водночас приналежність до різних частин мови або граматичні та смислові відмінності, тільки грають на користь тексту – тавтології нема, однак звʼязок між елементами твору відчувається.

    У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься доповнювати текст спільнокореневими словами. На екрані перед учнем міститься зображення тексту – нового для кожного наступного етапу вправи. Школяр уважно читає його, розуміючи, що на місці порожнин мають бути ті чи інші слова. Під текстом є набір слів. Деякі з них спільнокореневі. Однак, завдання, яке ставиться перед школярем, досить складне, адже дитина спершу має зрозуміти, які саме слова за змістом тексту підходять на порожні ділянки – і вже потім конкретно вибирати місце для них. Тож спочатку учень виконує роботу на лексичному рівні, а вже після цього – на граматичному. Після того, як школяр перенесе потрібні слова до порожніх ділянок у тексті, почнеться наступний етап вправи, де треба виконати аналогічні дії.       

    Різноманіття текстів, а також багато варіантів для вибору (де поряд з групою потрібних спільнокореневих слів є й слова, що також мають спільний корінь, однак зовсім не повʼязані з текстом за змістом) робить цю вправу цікавою для виконання учнем. Інтерес  посилюють ілюстрації, які доповнюють тексти, адже до кожного рівня додається свій набір малюнків.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.6
Доповнюємо текст спільнокореневими словами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися