Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    З усіх морфем, які входять до складу основи, мабуть, простіше за все вивчити префікси. Вони приєднуються до кореня спереду (тому їх і називаються префіксами – бо вони кореню передують) і доповнюють його лексичне значення, змінюючи його тим чи іншим чином.

    У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься дописувати префікси у словах самостійно. На екрані перед учнем міститься каркас слова. Воно майже закінчене – є основа з коренем і потрібним суфіксом, є закінчення. А от на місці префікса – порожні клітинки. Поряд із словом знаходиться малюнок, який показує певну ситуацію. Учень розуміє, що саме зображується на ньому, які дії відбуваються з тим чи іншим предметом. Ці нюанси і передає той чи інший префікс. Малюнок служить головною підказкою для школяра, який має самостійно вписати правильний префікс. Відсутність варіантів відповіді є важливим нюансом виконання завдання. До проходження вправи учень приступає, вже знаючи не лише значення префіксів, а й певний набір цих морфем. Відповідно, правильно зрозумівши зображену на малюнку ситуацію, школяр розуміє, яке саме слово її описує і вписує у нього той префікс, котрий надає відповідний відтінок значення. Після цього переходить на наступний етап завдання до іншого малюнку та іншого слова, однак мета виконання вправи залишається такою ж – дописати правильний префікс.

     Завдяки цьому завданню дитина не лише розуміє, як саме впливає той чи інший префікс на початкове значення слова, а й те, як він поєднується у кожному конкретному випадку і як впливає на контекст.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.2
Дописуємо префікси
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися