Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Кожна морфема грає свою роль у будівництві слова. Однак, вони у цьому не рівнозначні. Так само, як корінь є центром лексичного значення, так і закінчення грає головну роль у формуванні значення граматичного. Можна сказати, що всі морфеми, з яких складається слово, діляться на дві великі групи: основа, в яку входить корінь, префікс та суфікс, і закінчення, котре залишається поза основою. Коли слово змінюється згідно з граматичними категоріями, які властиві цій частині мови, то в першу чергу змінюється і закінчення. Відповідно, ця частина слова є у всіх самостійних частинах мови, окрім прислівника. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься працювати із закінченням.

    На екрані перед учнем міститься пара слів, які мають однакову основу, але на місці закінчення обох – порожні клітинки. Над словами є малюнки, на яких зображені названі цими словами предмети. Завдяки цим ілюстраціям дитина розуміє, яке саме закінчення у яке слово треба вписати. Наприклад, саме закінчення є морфемою, яка вказує на число предметів, які називає іменник. Відповідно, якщо на малюнку зображено кілька однакових предметів, то слово, котре їх називає, має бути використаним у множині, і відповідне закінчення дитина вписує у порожню клітинку на кінці слова. Коли учень вписує правильні закінчення в обидва слова, то проходить на наступний етап завдання, де треба виконати аналогічні дії.

    Різноманіття слів та відмінностей між ними є тим, що посилює цікавість учня до виконання даної вправи. Малюнки є важливим елементом завдання, оскільки саме ілюстрації наглядно демонструють, наскільки закінчення впливає на значення слова, і якими важливими є граматичні категорії, що було вжито правильним чином.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.1
Дописуємо закінчення слів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися