Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

     Суфікси є морфемами, які можуть змінити початкове значення слів досить сильно, надавши їм зовсім іншого значення. Ця вправа, яка має особливий акцент на ігровому аспекті, ілюструє це на прикладі професій. Початкове слово називає явище, і суть лексичного значення закладена в корені цього слова. Однак, при додаванні відповідного суфікса, зʼявляється інше слово – назва професії, яка з початковим явищем була повʼязана. Наприклад, «пожежа» – це неконтрольоване та руйнівне розповсюдження полумʼя. До кореня «пожеж» приєднується суфікс «-ник», і він повністю змінює значення, адже «пожежник» є людиною, яка гасить пожежі і рятує людей.

    На екрані міститься зображення як цього початкового явища чи предмета, так і представника професії, назва якої утворюється шляхом поєднання початкового слова з певним суфіксом. Отже, учень має взяти один з кількох варіантів суфіксів, які представлені під малюнком, та додати до слова, закривши суфіксом наявне закінчення або інший суфікс. Здебільшого таким суфіксом є «-ник», наприклад, у словах «будівельник», «садівник», «книжник» тощо. Однак, існують й інші суфікси, які повʼязані з професіями – їх є кілька, і протягом виконання цього завдання, рухаючись з етапу на етапу та знайомлячись з новими подібними випадками, учень познайомиться з більшістю таких суфіксів, які є в українській мові.

     Різноманіття професій, з назвами яких познайомиться школяр з морфемної точки зору і є запорукою збереження цікавості дитини до даної вправи-гри.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.6
Гра "Професії і суфікси"
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися