Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    До цього моменту учень вивчав морфемний склад слова по одному елементу: корінь, який є центром лексичного значення; префікс та суфікс, які приєднуються до кореня, доповнюючи та змінюючи його значення; закінчення, яке протиставляється основі (котра в свою чергу складається с кореня, префікса та суфікса) і містить ядро граматичного значення. Вивчивши ці частини слова по черзі, школяр стає готовим до того, щоб вивчати тему словотвору цілісно та комплексно. Ця вправа відкриває дану тему.

     На екрані перед учнем міститься зображення каркасу майбутнього слова. Він розділений на клітинки, де кожна з них – не літера, а морфема. Під каркасом слова міститься кілька підказок. Кожна морфема знаходиться за допомогою іншого слова, з яким вона має щось спільне. У підказках під каркасом це і вказується. Там є слово, з якого треба взяти суфікс, чи, з яким у новоствореного спільний корінь і так далі. Учень послідовно аналізує кожне з наведених слів, знаходить в них ту морфему, яку слід забрати, і вписує її у каркас на відведене для неї місце. Таким чином школяр ніби розбирає слово на окремі складові, аби потім з них збудувати нову мовну одиницю. Коли учень це робить, то проходить на наступний етап, де треба виконати аналогічний набір дій. Кожен рівень супроводжується малюнками, які дають підказку про те, що за слово треба утворити в результаті всіх пошуків.

    Завдяки цій вправі дитина узагальнить свої знання про прийоми пошуку кожної морфеми у слові, а також зрозуміє, як вони утворюють мовні одиниці, які можуть бути фактично не повʼязані між собою, як не повʼязані слова «прекрасний» та «премилий», хоча й мають однакові префікси.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.1
Гра "Створи слово"
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися