Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Інколи суфікси приєднуються до кореня, котрий без нього не може бути окремим словом. Однак, деколи вони приєднуються до цілих слів, змінюючи їх початкове лексичне значення, при чому досить істотно, фактично, утворюючи нове слово або як мінімум зовсім новий відтінок значення.

     У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься саме в цьому, приєднуючи правильний суфікс до слова. Для цього завдання ігровий аспект є важливою частиною вправи. Учневі пропонується допомогти чарівній феї та перетворити одне слово на інше за допомогою того чи іншого суфікса. На екрані міститься зображення початкового слова – нового для кожного наступного етапу завдання. Школяр бачить під цим словом кілька варіантів суфіксів. Лише один з них при приєднанні до початкового слова матиме сенс і уторить нову мовну одиницю. Завдання полягає у тому, щоб вибрати – який саме. Для цього школяр подумки підставляє кожен варіант після кореня початкового слова. Знайшовши правильний, дитина переносить його у порожню ділянку після першого слова, після чого проходить на наступний етап до подібного завдання.

    Виконання цієї вправи є дуже легким, адже відразу стає зрозуміло, який з варіантів залишається єдиним правильним. Однак, і недооцінювати значення завдання не варто: з його допомогою школяр пізнає основи словотворення за допомогою суфіксів. А наявність такого персонажа як чарівна фея, додає вправі сюжетної основи, тож учень не просто вчиться, а ще й грає, що є запорукою збереження цікавості до виконання завдання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.5
Перетворюємо слова за допомогою суфіксів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися