Дитина вже знає, яке значення мають прикметники та яку роль відіграють у тексті. Вони використовуються для опису предметів та для того, щоб показати їхню приналежність до когось або до чогось, при чому прикметники не просто приєднуються до іменників, а є важливим доповненням до всього тексту. Однак, ця вправа робить акцент на іншій стороні вивчення даної частини мови, а саме – на питаннях, на які відповідають прикметники. Головні питання, які можна знайти у визначенні прикметника, це «який?» та «чий?», але тут є важливий нюанс: те, яку форму приймають питання, залежить, звісно, від граматичної форми прикметника. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься саме у підборі правильно питання до слова.
На екрані перед учнем міститься зображення малюнка. Він передає певний простий сюжет, і у ньому досить гармонійно вписано те чи інше слово – іменник, який називає певний предмет або явище. Під ним є варіанти прикметників, які описують цей предмет. Граматично вони правильно повʼязані, зокрема, узгоджуються за родом, числом та відмінком. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб підібрати з-поміж варіантів, що вказані під робочою зоною, питання, яке було б повʼязано саме з іменником. Варіанти прикметника відповідають на це питання. Наприклад, якщо один з персонажів думає про квітку, то, знаючи, що вона описується словами «гарна» або «пахуча», залишається лише підібрати питання, для якого ці прикметники є відповіддю, тобто «яка?». Коли школяр вибирає потрібне питання, то проходить на наступний етап завдання, де треба буде виконати аналогічну послідовність дій. Завдяки цій вправі учень розуміє, як питання прикметників та вони самі повʼязані між собою граматично.
Учень/учениця має уявлення про прикметник як частину мови; впізнає прикметники в реченні і тексті; будує сполучення прикметників з іменниками; встановлює між ними граматичний зв’язок за допомогою питань; змінює прикметники за родами; визначає рід прикметників за закінченням, поставленим питанням; за родом іменників, з якими вони зв’язані; змінює прикметники за числами, вводить їх у речення.