Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Слово – це основна мовна одиниця, яка, за умови належності цього слова до самостійних частин мови, має як лексичне, так граматичне види значень. При цьому морфеми виступають в якості будівельного матеріалу для слова, як і звуки та склади, але на іншому рівні: корінь є лексичним ядром слова, суфікси та префікси приєднуються до нього, змінюючи значення слова, закінчення впливає більш на граматичні категорії. Школяр тренуватиметься розподіляти слово на ці морфеми, виконуючи вправу, яка робить особливий акцент на ігровому аспекті.

    На екрані перед учнем на кожному етапі міститься зображення певного нового слова. Є декілька робочих зон – будиночків для морфем. Завдання полягає у тому, щоб розселити морфеми по своїм хатинках. Візуальний ряд грає велику роль у збереженні зацікавленості учня до

виконання вправи, адже механіка виконання не змінюються – ті ж будиночки зустрічатимуться на всіх етапах. Однак, вони яскраві, деталізовані та їх супроводжують додаткові ілюстрації, тож буде приємно рухатись з рівня на рівень, виконуючи це завдання. Школяр спочатку знаходить корінь, або ж визначає інші морфеми, з якими він вже знайомий. Скажімо, учень розуміє, що частина слова «роз-» або «без-» є,скоріше за все, префіксами. Отже, школяр поетапно розділяє слово на частини, а на новий рівень проходить тоді, коли перенесе їх до відповідних будиночків. Ця вправа допомагає краще закріпити знання морфемного складу слова. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.3
Розселяємо частини слів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися