Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Нові слова можуть утворюватись різними способами і вимагають таких морфем, яких ще ніколи не було. Відтак утворюються абсолютно нові корені, однак, це відбувається досить рідко – здебільшого корені, які ми використовуємо у мовленні, дуже старі, їм сотні років. Також часто морфеми запозичують з інших мов для назви предметів, як прийшли з відповідних культур. Аби таке слово стало «своїм» до нього додають рідні морфеми та змінюють фонетичний склад кореня таким чином, аби він був подібний до складу коренів, властивих цій мові. Однак, частіше за все нові слова утворюються саме шляхом приєднання до старих коренів нових морфем, в тому числі й префіксів. Ці частини слова можуть не просто підкорегувати значення слова, а й настільки його змінити, що, по суті, відбувається творення вже нового слова. І префікси «пре-» та «при-», які означають відповідно посилення та приєднання, цілком здатні на таке.

    У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься у творенні слів за допомогою цих морфем. На екрані перед учнем міститься певне слово – нове для кожного етапу завдання. Воно вже є цілком готовим до вживання в мовленні, і представляє собою повноцінну мовну одиницю. Під ним є кілька варіантів префіксів, серед яких – «пре-» та «при-». Приєднавши один із них (правильний лише один на кожному етапі!) до початкового слова, школяр утворить одиницю мови із зовсім іншим значенням – тобто нове слово. Залишається лише вибрати, який префікс треба вжити, а для цього учень має по черзі підставити всі та зрозуміти, який варіант нового слова підходить за значенням. Наприклад, до слова «гарна» слід додати префікс «пре-», який посилює ознаку, адже префікс, що означає наближення до початкового слова не підходить за змістом.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.10
Утворюємо нові слова за допомогою префіксів пре-, при-
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися