Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Здається, що будь-який формат навчальних завдань, що присвячені опрацюванню теми кореня слів та пошуку випадків, коли у словах ця морфема є спільною, вже вичерпані. Однак, по-справжньому тема може вважатись вивченою лише після остаточного закріплення, в ролі інструменту для якого і виступає ця вправа. При цьому формат подання інформації  не є повтором попередніх завдань циклу, що лише посилює цікавість учня до вивченої теми. Натомість перед дитиною майже класична гра в загадки.

    На екрані перед учнем на кожному етапі міститься зображення каркасу слова, де нема кореня. Однак, там є префікс та суфікси, якщо, звісно, структура слова передбачає їхню наявність. Поряд міститься текст загадки, який вдало вписано у ілюстрацію, котра супроводжує рівень. Перш за все, дитина читає загадку, відгадує її, після чого розуміє, яке саме слово зображено на екрані і вписує корінь. Коли учень це робить, то проходить на наступний етап вправи до іншої загадки з іншим словом-відповіддю, яке треба розгадати таким же чином.

    Важливість цієї вправи проявляється у багатьох тонкощах. Перше за все, дитина закріплює вміння працювати з коренем слова. Крім того, учень бачить: навіть наявність всіх інших морфем, окрім центральної, не допоможе зрозуміти сенс слова, адже саме в корені зосереджено суть лексичного значення – і в цьому учень переконується на практиці, коли намагається відгадати слово, не читаючи загадку. Також учень починає розуміти, як додаткові морфеми, ті самі префікси та суфікси, впливають на загальне значення слова. І, врешті, дитина тренується працювати з клавіатурою.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.8
Вгадуємо корінь
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися