Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Виконуючи попередні завдання, дитина вже мала нагоду ознайомитись із тим, як іменники перетворювались на прикметники, переходячи з однієї самостійної частини мови, яка призначена для назви предметів, у іншу – яка призначення для опису цих самих предметів. Однак, всі минулі рази це явище переходу описувалось як щось додаткове до іншої головної теми, якою б вона не була. Цього ж разу саме на ній і робиться акцент, адже наразі школяр вже має всі потрібні знання та вміння для ефективного перетворення слів такого роду.

    На екрані перед учнем міститься малюнок – багатоелементний та досить складний, який має сюжетну основу. Ця ілюстрація не лише привертає увагу дитини, а й є центром опису. Вона надто складна, щоб бути описаною одним словом, тож досить виправдано для цього використовується ціле словосполучення. При цьому таке словосполучення має відразу дві тотожні форми. В одній воно містить лише іменники, в іншій – прикметник з іменником. При цьому перший варіант є більш громіздким, складним для сприйняття, хоч і правильним з точки зору норм української мови.

    У ході виконання цього завдання школяр тренуватиметься перетворювати такі словосполучення на такі, котрі містять один прикметник, який описує один іменник. Таким чином учень буде спрощувати структуру словосполучення, що є актуальним  для будь-якого мовця. Іменник, який залишається незмінним, надається в обох словосполученнях. Інший же слід перетворити на прикметник самостійно, користуючись відповідними морфемами (суфіксами та закінченнями), які вже відомі. Наприклад, «майданчик для дітей» можна переробити на «дитячий майданчик», де й відбувається таке перетворення і водночас спрощення конструкції.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Й.7
Вписуємо ознаку
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися