Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Категорія відмінків властива для прикметників так само, як і для іменників. І тут спостерігається досить цікаве явище. Морфемний склад слів, що входять до цих частин мови, відрізняється, в тому числі це стосується і відмінкових форм. Однак, при цьому відмінки та питання, на які відповідають слова під час переходу з одного відмінку в інший, залишаються без змін, про які б частини мови не йшлось. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься встановлювати відповідність між формами прикметникових питань та відмінками.

    На екрані перед учнем міститься зображення відмінків – не всіх відразу, а лише деяких з семи. Скажімо, тільки називний, родовий та давальний, або ж разом орудний, знахідний та місцевий тощо. Поряд з ними – питання, на які відповідають прикметники. Вони зазнали змін відповідно з відмінками. Якщо питання «який?» є традиційним у визначенні цього виду слів, то очевидно, що воно надається у формі називного відмінка, тоді як у формі родового воно виглядає так: «якого?». Однак, питання та відмінки переплутані. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб перемістити питання до своїх відмінків.

      Таким чином, школяр на практиці засвоює, на які питання відповідає прикметник при відмінюванні. Крім того, дитина запамʼятовує і морфемний склад відмінка, адже закінчення питання переноситься до морфемного складу майже будь-якого прикметника, який теж має форму цього відмінка. Коли учень переносить питання до своїх відмінків (а для кожного їх є три – для чоловічого, жіночого та середнього родів в однині), то проходить на наступний етап вправи, де треба виконати аналогічні дії. Важливо, що прикметники можуть бути лексично різні, а от питання для них – універсальні.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Л.1
Встановлюємо відповідність
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися