Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Наявність закінчення є властивою для всіх частин мови, які змінюються граматично, тобто для всіх самостійних слів, окрім прислівника. Однак, не всі слова, які можуть мати закінчення, дійсно мають його у всіх формах. Інколи закінчення нульове – тобто одна з форм слова не має вираженої морфеми цього типу, і закінчується суфіксом. Якщо ж це слово змінити за родом, числом або відмінком, то закінчення зʼявиться.     

     У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься знаходити слова з нульовим закінченням. На екрані перед учнем міститься кілька слів. Біля кожного – зображення того чи іншого обʼєкту, який це слово називає. Слід на кожному етап знайти та виділити те слово, яке має нульове закінчення. Визначити його досить просто. Необхідно просто змінити кожне із слів по черзі граматично, скажімо, провідміняти. Якщо закінчення, яке буде у новій формі, замінить морфему, якою закінчується слово на екрані, воно не підходить. Якщо ж при відмінюванні або іншій зміні до слова додається нова морфема, значить закінчення є нульове. Не слід вибирати прислівники – слова, які означають ознаку дії або іншої ознаки та відповідають на питання «як?», «коли?», «де?», «яким чином?» тощо. Ці слова не мають ніякого закінчення, в тому числі і нульового. Після того, як школяр виділить потрібне слово, почнеться наступний етап завдання, де треба виконати аналогічну послідовність дій.

    Виконуючи це завдання, дитина починає розуміти, що не завжди закінчення – це остання морфема у слові, і починає вчитись відрізняти закінчення від суфікса.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.6
Вибираємо слова з нульовим закінченням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися