Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Дитина вже знає, що закінчення – це морфема, яка відрізняється від інших тим, що більше повʼязана з граматичним значенням слова, ніж з лексичним. І досі учень дивився на розподілення слова на морфеми саме з точки зору «закінчення та все, що перед ним». Однак, цього разу пропонується змінити точку фокусу уваги та подивитись на основу – ту частину слова, яка містить саме його лексичне значення і складається (або може складатись) з кількох морфем.

     У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься виділяти основу слова. На екрані міститься зображення нового для кожного рівня завдання слова. Кожне з них супроводжується гарним малюнком, котрий зображує названий предмет. Виділити основу у ньому завжди напрочуд легко. Треба лише знайти закінчення (або впізнавши його по памʼяті, або просто спробувавши змінити слово – під час відмінювання змінюється саме закінчення, а відтак морфема, яка зміниться є і закінченням) і виділити все інше, що знаходиться до нього. Основа слова може складатись з різної кількості морфем. Здебільшого це корінь, який є центральною частиною всього слова і, звісно, також основи. До нього вже може приєднуватись суфікси (один або кілька) та префікс. Вони в свою чергу корегують лексичне значення слова, змінюючи його так, як це потрібно мовцю.

    Загалом виконання цього завдання є досить простим: виділити частину слова, яка не є закінченням, для дитини, яка вже працювала з даною морфемою, легко. Однак, важливою є саме зміна того, на чому зосереджується увага. Завдяки цій вправі учень готується до роботи з основою та тим, що входить до її складу.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.8
Виділяємо основу слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися