Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    В українській мові є досить багато префіксів, які вносять свої відтінки у початковий сенс слова, доповнюючи його лексичне значення і перетворюючи на нову мовну одиницю. При цьому, якщо, скажімо, «з-» та «с-» є тотожними за своїм значенням, то префікси «при-» та «пре-», хоча й подібні за буквеним складом і зрідка можуть приєднуватись до одних і тих самих коренів у більшості випадків, все ж дуже різні за значенням.

    У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься працювати зі словами, котрі містять у собі ці префікси. На екрані перед учнем міститься таке слово – нове для кожного наступного етапу вправи. Перші дві літери префіксів однакові, тож вони вже є у слові, тоді як залишається вибрати третю – або «и», або «е». Від цього вибору залежить префікс, а разом з ним – і значення всього слова. Варіанти вибору містяться над ним і є здебільшого елементами малюнку, який супроводжує слово. Коли школяр по черзі підставляє різні варіанти літер, то розуміє, яке слово може вийти в результаті. Відповідно, свій вибір робить, керуючись лексичним значенням потрібного слова і завдяки цьому розуміє, що воно утворюється в тому числі і за допомогою префіксу. Це дозволяє краще зрозуміти роль «пре-» та «при-» у словотворенні на практиці. «Пре-» є префіксом, який виражає посилення: «пречудово», «премило»; «при-» використовується для приєднання: «прийшов», «приблизити» тощо. І завдяки виконанню цього завдання дитина краще розуміє різницю між ними і майбутньому, вибираючи, який префікс писати у тому чи іншому випадку, не помилиться.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.9
Вивчаємо префікси пре-, при-
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися