Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Ця вправа продовжує вивчення граматичної категорії роду в іменниках. За морфемним складом визначити рід іменника з першого погляду не так вже й легко. Характерних закінчень досить багато, вони змінюються в залежності від конкретного випадку, а головне – залежать ще й від відміни слова – категорії, вивчення якої є непростим для дитини у цьому віці. В залежності від того, яке ж питання можна до нього поставити, і визначається рід. Якщо слово відповідає на питання «чий?», то воно належить до чоловічого роду, якщо на питання «чия?», то до жіночого і, нарешті, якщо на питання «чиє?», то це слово середнього роду. Таким чином все ж вдається використати характерний морфемний склад, але вже присвійних займенників (які в свою чергу запозичили його у прикметників). І у ході виконання даного завдання дитина тренуватиметься саме в цьому – у визначенні роду іменника.

    На екрані перед учнем є слово – нове для кожного етапу завдання. Це слово завжди є іменником – самостійною частиною мови, яка називає той чи інший предмет або ж явище чи особу і відповідає на питання «хто?» або «що?». У завданні, формулювання якого знаходиться над словом, вказано його рід. Учневі залишається перевірити ці дані, підтвердивши або ж спростувавши твердження. Коли школяр натискає на одну з двох відповідних активних кнопок, то проходить на наступний етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій з іншим іменником, а у завданні буде твердження щодо його роду, теж інше.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
І.4
Визначаємо правильність роду
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися