Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Морфемний склад основи слова досить різноманітний. Окрім кореня, який є центром і ядром лексичного значення, а також префіксу, котрий приєднується до кореня і знаходиться перед ним, є також і суфікс – морфема, яка знаходиться між коренем і закінченням. Він ніби закриває основу і знаходиться після кореня. Суфікси впливають як на граматичне, так і, першу чергу, на лексичне значення слова. В українській мові їх є безліч, і час від часу зустрічаються слова, де суфікс більший, ніж корінь, або де суфіксів навіть два, чого не буває, скажімо, з префіксами.

    У ході виконання цього завдання дитина знайомиться з даною морфемою і вчиться визначати суфікс. На екрані перед учнем міститься зображення слова – нового для кожного наступного етапу вправи. Школяр наводить курсор або просто торкається пальчиком (в залежності від того, з якого пристрою працюєте) на ту чи іншу частину слова – і вся морфема виділяється іншим кольором. Таким чином, нема необхідності визначати точний склад суфікса, бо те, скільки в ньому літер та які вони, видно відразу. Все, що має знати учень про цю морфему під час виконання даного завдання – це то, що вона знаходиться після кореня. Знайшовши його через вже відомий прийом знаходження спільнокореневого слова, дитина визначить і суфікс. Коли школяр виділить цю морфему, то пройде на новий етап завдання до аналогічного випадку.

    Ця вправа дасть учневі певний досвід у роботі із суфіксами і допоможе їй в майбутньому впізнавати їх, не плутаючись в тому, яка літера належить суфікса, а яка – кореню або закінченню.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.1
Визначаємо суфікс
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися