Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    У ході виконання даного завдання дитина буде шукати слова, які містять у своїй структурі суфікси. Це не так легко, як здається, навіть якщо взяти до уваги, що учень, дійшовши до цієї вправи, вже має певний досвід роботи з морфемами цього виду.

     На екрані міститься зображення словесного ряду. Кожне слово супроводжується малюнком, який урізноманітнює візуальний ряд вправи і додає цікавості до її виконання. Слова на кожному етапі нові, а от завдання одне й те саме – знайти та виділити ті з них, які містять суфікси. Ніяких підказок школяр не матиме – лише власні знання з цієї теми можуть їй допомогти. Для того, щоб знайти суфікс, учень має спочатку знайти корінь. Щоб зробити це, необхідно знайти до слова спільнокореневе. Та частина ,яка містить центр лексичного значення, і є коренем. Повертаючись до того слова, яке школяр опрацьовує, стає зрозуміло, що після кореня починається суфікс. Але де він закінчується? Щоб зрозуміти це, слід слово просто змінити граматично, скажімо, змінити його відмінок. Та частина, яка зміниться, є закінченням. Суфікс – це те, що знаходиться між коренем і закінченням. Однак, не обовʼязково проводити такий докладний розбір кожного слова. Поступово, рухаючись від слова до слова, школяр навчиться розпізнавати суфікси ледь не інстинктивно, а крім того – запамʼятає найбільш часто вживані і знаходитиме їх в інших словах, не вдаючись до будь-яких інших прийомів. При цьому слова у даному завданні здебільшого ті самі, що й у вправі, де дитина мала шукати слова з префіксами. Це не випадковість. Співпадіння слів у вправах ілюструє, як саме відбувається словотвір, як префікс та суфікс разом утворюють нові слова.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.7
Знаходимо слова із суфіксами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися