Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Ця вправа ніби доповнює попередню, повторюючи її механіку з тою відмінністю, що цього разу доведеться шукати спільнокореневі слова не в одному реченні, а у цілому короткому тексті.

    На кожному етапі завдання перед учнем міститься зображення такого тексту. Власне, його наявність і є головною родзинкою вправи, адже не стільки ілюстрації, які доповнюють вправу та відрізняються в залежності від тексту, а сама коротка оповідка має зацікавити дитину. Учень читає текст, новий на кожному етапі, після чого вибирає у ньому слова, які мають спільний корінь. Дитина вже знає, що це – центральна морфема, яка є центром лексичного значення словесної одиниці. Також учню вже відомо, як знаходити спільнокореневі слова, а також те, що вони можуть сильно відрізнятись як за лексичним змістом, так і за граматичним. Більше того, спільнокореневі слова можуть належати до зовсім різних частин мови. Однак, дитина вже стикалась з цими явищами протягом виконання попередніх завдань, тож необхідний практичний досвід вже має. Ця ж вправа ніби узагальнює його, адже випадки спільнокореневих слів є досить цікавими та особливими на кожному етапі завдання. І при цьому такі слова грамотно вписані в текст, не виділяючись з нього та граючи свою роль у розкритті його змісту. Коли школяр вибирає всі слова, що містять спільний корінь, то проходить на новий рівень вправи.

    З кожним етапом завдання дитина вчитиметься робити це все більш впевнено і в результаті визначатиме спільнокореневі слова ледве не інстинктивно, навіть якщо між ними досить далека «відстань» у тексті.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Б.5
Знаходимо спільнокореневі слова в тексті
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися