Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Дитина вже знає, що таке префікс, має досвід роботи з окремими морфемами цього виду і може відрізняти подібні префікси й розуміється, коли треба вживати «з-», а коли – «с-». Однак, як не дивно, іноді складніше буває просто знайти слово, в якому префікс є. Ця вправа присвячена саме цьому. У ході її виконання школяр тренуватиметься у реченні знаходити слова, в морфемному складі яких в наявності є префікси – будь-які, аби лише були.

    На екрані перед учнем на кожному етапі міститься зображення речення. Школяр уважно читає його, аналізує та виділяє слова, які на його думку містять ці морфеми. У визначенні слів з префіксами учневі має допомогти кілька вмінь. Головне – це вміння виділяти корінь слова як центр лексичного значення. Якщо перед коренем є морфема – то вона є префіксом, а значить, і слово підходить. Також може допомогти досвід роботи з різними префіксами. Наприклад, якщо слово починається на «пре-», то скоріше за все це – префікс. Однак, слід відрізняти префікси від частин коренів. Наприклад, існує префікс «з-», скажімо в «зростати», однак для слова «зустріти» літера «з» є частиною кореня, адже для першого випадку початкове спільнокореневе слово – «рости», а для другого – «зустріч». Коли учень виділяє в реченні всі слова, що мають префікс, то проходить на новий рівень завдання, де треба виконати аналогічний набір дій. Речення інші, нові й всі слова в них.

    Коли дитина навчиться визначати наявність префіксу впевнено, то проходити етап можна вже на час. Це дозволить більш впевнено працювати з морфемним складом слів. Крім того, після кореня, саме префікс є морфемою, яку виділити у слові найпростіше.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.11
Знаходимо у реченні слова з префіксами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися