Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Коли школяр довго працює з морфемним складом слова, може скластися не зовсім правильне враження, що всі випадки, коли в словах хоча б три літери однакові та спільні вказують на наявність спільної морфеми. Це завдання має на меті позбавити учня від цієї помилки.

    На екрані є зображення ряду слів. Деякі з них дійсно мають спільні морфеми, наприклад, спільний корінь. Спільнокореневі слова повʼязані між собою лексично, адже вони як мінімум присвячені одній і тій самій темі і, скоріше за все, походять від одного первинного слова. Ще одне слово міститься у собі подібний набір літер у центральній частині своєї структури, але це – не такий самий корінь, а збіг. Можливо, це подібний корінь, яких походить від іншого слова, або ж випадок, коли поєднання префіксу та кореня дали в результаті комбінацію літер, як у цілісного кореня, з яким проводиться порівняння. Наприклад, «літак» та «літо». Корінь обох – «літ», однак, вони між собою не повʼязані.

    Отже, учень, керуючись лише розумінням спільної лексичної тематики певних слів з ряду, виділяє зайве, яке лексично з іншими не повʼязане. Коли школяр виділяє його, то проходить на новий етап до подібного ряду слів. Завдяки цій вправі учень розуміє, що інколи слова можуть бути подібними за складом літер, однак зовсім різними і за морфемним складом, і за тематикою вжитку.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.2
Знаходимо зайве слово
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися