Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Для кожного числа є свій набір цифрових символів, відтак нема плутанини – запамʼятавши один раз значення цих знаків, школяр має памʼятати, що означає комбінація цифр й надалі. Проте з дробами все трохи складніше. Існують так звані еквівалентні дроби, тобто такі, що мають тотожне значення, хоча цифри, що входять до їхнього складу, абсолютно не однакові: відрізняються між собою і чисельники, і знаменники. Пояснити це явище досить легко, адже воно базується на елементарних основах значення дробу. Дріб – це частина цілого, причому за «ціле», тобто умовну одиницю можна прийняти як один предмет, так і сукупність обʼєктів. Єдина умова – частини, на які було розділено цю умовну одиницю, мають бути рівними між собою. Кількість цих частин – знаменник. Чисельником є та кількість з цих частин, яку «взяли» для роботи. Відтак, скажімо, два однакових банани можна розділити на рівні частини: перший – на двадцять шматочків, а другий на десять. Якщо від першого забрати десять шматочків, а від другого – пʼять, то вийде, що в обох випадках забрали половину банана. Хоча у половинах різних бананів різна кількість шматочків, частина плоду, яку забрали в обох випадках, однакова. Отже, у ході виконання цього завдання школяр буде знаходити саме такі тотожні дроби. На екрані перед учнем на кожному етапі їх є кілька. Учень серед них шукає тотожні за значенням, тобто еквівалентні. Окрім як уявляти долю чисельника у порівнянні зі знаменником, дитина також може піти й іншим шляхом: знайти дроби, які можна звести до однакових чисельника та знаменника. Наприклад, якщо дріб зі знаменником «10» і чисельником «5» розділити подумки на пʼятірку, то у чисельнику буде одиниця, а у знаменнику двійка – відтак саме такий дріб є еквівалентом до першого.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.4
Еквівалентні звичайні дроби
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися