Поки дитина маленька вся її робота з грошима обмежується їх рахуванням та покупкою морозива в магазині на кишенькові гроші. Однак дорослі часто мають робити більш серйозні покупки. Для того, щоб купити великий або дорогий предмет, часто вдаються до розстрочки: ціну на покупку розділяються на кілька частин, і покупець виплачує її поступово з певною періодичністю. Різні умови розстрочки відрізняються за рівнем вигоди для покупця, тож вибрати для себе найкращий варіант буває не так вже й просто. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься саме у цьому, адже краще почати знайомитись із розстрочкою та іншими серйозними діями з грошима заздалегідь, аби учень був готовий для цього в майбутньому. На екрані перед школярем міститься зображення двох товарів, які необхідно допомогти купити персонажеві, що знаходиться між ними. Наявність цього героя робить вправу більш інтерактивною. Над товаром вказана його ціна, а під товаром – умови розстрочки, тобто, скільки треба буде платити кожного місяця та скільки триватимуть виплати. Важливо, що магазин може робити умов розстрочки не надто вигідними, підвищуючи загальне число виплат у порівнянні з початковою ціною на весь товар. Тому обчислення є актуальною задачею, але виконати їх дуже просто. Необхідно лише перемножити місячну виплату на кількість місяців, після чого порівняти добуток із ціною на товар при покупці його одним платежем. Там, де різниця буде більшою, покупка є менш вигідною, адже ця різниця – надбавка, яку вимагає магазин за користування послугою розстрочки, і покупець фактично переплачує ці гроші. Коли дитина робить свій вибір серед двох пропозицій, то проходить на новий етап до іншого подібного випадку.
Учень/учениця: розв’язує вправи, що передбачають знаходження модуля числа, порівняння раціональних чисел, додавання, віднімання, множення і ділення раціональних чисел.
Учень/учениця: розв’язує вправи, що передбачають додавання, віднімання, множення і ділення раціональних чисел, обчислення значень числових виразів, що містять додатні й від’ємні числа, розкриття дужок, зведення подібних доданків.