Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Тема відсотків є не лише досить цікавою. Вона також повʼязується з багатьма іншими математичними розділами. Якщо у попередньому завданні демонструвалось, як відсотки повʼязані з десятковими дробами, то цього разу відсотки будуть виражатись за допомогою кругових діаграм. Чому з ними? Кругова діаграма, як і відсотки, показує частини цілого. Круг загалом – це і є ціле, тобто «100%». Будь-який сектор, незалежно від того, наскільки він великий або малий відносно інших, є частиною круга, його можна порівняти з іншими секторами, але його розмір не може бути більшим, ніж сума всіх секторів. Тому для наглядної демонстрації відсотків кругові діаграми використовується дуже часто – в тому числі і в повсякденному житті, наприклад, на робочих нарадах або у виробничих схемах. На екрані перед учнем міститься зображення такої діаграми – нової для кожного наступного етапу. Кожен сектор займає певний обʼєм кола, який можна виміряти у відсотках. При цьому кожен сектор, як і діаграма загалом, повʼязані з певною темою. Наприклад, діаграма показує вік українців: скільки населення до якої групової категорії належить. Над діаграмою вказується мета пошуків. Учень знаходить сектор, який відповідає на питання, після чого дізнається його розмір у відсотках шляхом віднімання від «100%» суми інших секторів. Діаграма супроводжується ілюстраціями, тематично повʼязаними з тим, що означають ці сектори. Коли школяр вписує у порожню клітинку під діаграмою відповідь, то проходить на новий етап завдання, де дізнається новий спосіб використання відсотків та діаграм. Завдяки цьому дана вправа не лише корисна для вивчення відразу двох математичних тем, а й розширює кругозір учня й демонструє прикладну сторону математики.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Н.7
Статистика
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися