Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Тема грошей – одна з небагатьох цілком життєвих тем, які дійсно нерозривно повʼязана з математикою. Більш того, ще з самих перших років вивчення цієї науки учень практикувалась рахувати гроші та виконувати з ними прості операції, адже практика – кращий інструмент навчання. Крім того, ця тема актуальна, адже чим раніше дитина навчиться працювати з грошима, тим простіше їй буде в майбутньому дорослому житті. Загалом, ця тема окрема від інших, але вона досить тісно повʼязана з відсотками, і у цій вправі обʼєднані вони обидві. На екрані перед учнем міститься загадка, яка описує ціну того чи іншого товару. Ціна містить як копійки, так і гривні. Наприклад, якщо ціна «3 гривні та 50 копійок», то зобразити її можна як «3,5», адже в одній гривні як раз сто копійок. У задачі вказано, як змінилась ціна. Зміна відбувається у відсотках. Вона може і зростати, і падати. Дитина спочатку за допомогою відсотків вираховує цю зміну, після чого додає або віднімає до початкової ціни. Наприклад, відомо, що початкова ціна кілограма борошна, яка складала «16 гривень», впала на «25%». Школяр знає, що «25%» це одна чверть, а відповідно у випадку з борошном йде мова про «4гривні». Оскільки ціна впала, значить від «16» треба відняти «4», щоб отримати «12 гривень» в якості результату і нинішньої ціни на цей товар. Учень вираховує, наскільки змінилась ціна та вписує результат обчислень у поле під задачкою, де кома вказує межу між гривнями та копійками, тож кількість клітинок та положення коми є підказкою для учня. Коли школяр вписує результат обчислень, то проходить на новий етап до іншої задачки подібного типу. Там не лише буде інший товар із новою ціною – зміниться як відсоток зміни його вартості, так і напрямок цієї зміни. Один товар дешевшає, інший – дорожчає.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Н.5
Зміна ціни
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися