Пропорції потрібні не лише в географії, а й у багатьох інших царинах життя, наприклад, у кулінарії. Скажімо, якщо кухар вміє спекти невеличкий кекс для пари людей, то і для великої компанії він зможе приготувати кекс більшого розміру, просто підібравши іншу кількість тих самих складників, але в тотожній пропорції.
У процесі виконання цього завдання дитина гратиме роль такого кухаря. Перед учнем міститься рецепт смачної страви, у якому подається пропорційне відношення двох складників. Надається також кількість одного з них. Дитині потрібно дібрати кількість іншого. Для цього потрібно знайти коефіцієнт пропорції та помножити його (або розділити, що залежить від того, чи вказаний складник є більшим або меншим у парі) на відоме число. Після цього — вписати результат обчислень у порожню клітинку під рецептом.
Рецепти досить часто містять конкретну кількість інгредієнтів, але ця кількість є не надто чітко фіксованою, бо для смаку страви важлива не вона, а лише її пропорції в порівнянні з іншими. Розуміння цього відкриває більші можливості.