Є кілька формул, які пояснюють та описують певні властивості чисел та коефіцієнтів зі змінними. Ці формули скороченого множення є вкрай корисними. Які б числа не ховалися за літерами, що там використовуються, формула залишається актуальною для застосування на практиці. Одна з таких – це різниця квадратів.
Дитина бачить два вирази в круглих дужках, які відрізняються між собою лише знаком (у першому виразі відбувається додавання, а в другому — віднімання, а числа в обох виразах однакові). Якщо між цими дужками є знак множення, то замість того, щоб виконувати цей набір дій, можна просто записати елементи, що знаходяться в цих дужках, піднесеними до другого степеня зі знаком «мінус» між ними. Тобто формули скороченого множення мають полегшити виконання дій із багатоелементними виразами, але важливо правильно їх запам’ятати й застосовувати.
Перед дитиною на кожному етапі міститься новий варіант виразу, що претендує на втілення формули скороченого множення «різниця квадратів». Дитина шукає помилки і, якщо їх немає, схвалює цей варіант, що дозволяє краще запам’ятати цю формулу.
Учень/учениця розв'язує вправи, що передбачають знання формул скороченного множення.