Відомо, що паралельні є безкінечними фігурами, адже, оскільки вони не обмежені точками, їх можна продовжити в обидва боки скільки завгодно. Водночас також відомо, що паралельні прямі не пересікаються й не можуть пересікатися, навіть якщо їх продовжувати безкінечно. А перпендикулярні прямі — це такі, що утворюють кут, рівний 90 градусам.
У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься визначати належність тих чи інших прямих до різних видів. Перед учнем міститься зображення кількох таких фігур, що пересікаються й утворюють справжній узор із кількома різними елементами. Складність цього завдання в тому, що дитині нелегко розібратися, яка пряма як називається, у яких вони стосунках, як співвідносяться тощо. Під малюнком є каркас твердження, скажімо, про те, які прямі є паралельними. Дитина не просто знаходить паралельні сама, а оцінює кожен із наведених варіантів. Виконання цієї вправи не лише дозволяє закріпити знання теми паралельності, а й також навчитися краще працювати з формаціями, які містять кілька прямих.
Учень/учениця співвідносить з об'єктами навколишньої дійсності: суміжні та вертикальні кути, паралельні та перпендикулярні прямі.