Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Шахи – древня гра, яка вважалась розвагою королів. Вона, ця гра, розвиває тактичне мислення, навички стратега, вміння аналізувати, логічне мислення, а також рішучість та терпіння. На квадратному полі бою сходяться дві рівні за силами армії – чорних та білих фігур. Кожна з них знаходиться на своєму квадратику. Щоб розібратися з їх положенням на дошці, була створена система координат: по вертикалі кожна клітинка називається новою цифрою, а по горизонталі – своєю буквою. Поєднання цифри і букви і є «адресою» фігури, адже на клітинці, що належить цій букві та цій цифрі вона і знаходиться. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб правильно переставили ту чи іншу фігуру. На кожному етапі завдання перед дитиною на дошці знаходиться ряд фігур. Їхнє положення, форма (а значить і манера пересуватись) відрізняються на кожному наступному рівні. У завданні, яке сформульовано над цим малюнком, вказано початкову «адресу» фігури, за якою дитина її знайде, та координати, на які її треба буде перемістити. Коли учень це робить, то проходить на наступний етап завдання. Користь від цієї вправи не тільки у розвитку, власне, логічного мислення, а й також у тому, що всі фігури на кожному з рівнів ходять саме так, як і у справжній грі в шахи, тож, виконуючи це завдання, дитина паралельно вчиться грати у цю цікаву старовинну гру.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Х.7
Перестановка шахів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися