Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Антонімія – явище значно більш поширене, ніж може здатись учню при першому знайомстві з ним. Антоніми утворюють пари, тоді як синоніми – цілі ряди слів. Однак, для більшості слів, що входять до складу самостійних частин мови, можна підібрати антонімічні пари. Більше того, такі пари цілком можна підібрати й до словосполучень – фразеологізмів, що мають певне значення, яке зберігається доти, доки зберігається стала форма цих виразів. На екрані перед дитиною міститься зображення двох сталих виразів. Кожен з них знаходиться у своїй робочій зоні. Між ними – персонаж, наявність якого посилює інтерактивність завдання. Дитина аналізує інші фразеологізми, що подаються під цими двома зверху. До кожного з цієї пари є один фразеологізм-антонім, тобто сталий вираз, який має протилежне лексичне значення. Для того, щоб відшукати їх, необхідно до кожного фразеологізму підібрати слово-синонім, тобто зрозуміти, як їх можна перефразувати одним словом. Коли школяр це зрозуміє, залишиться просто підібрати фразеологізми з протилежними еквівалентами. Коли школяр підбирає антонімічні сталі вирази до кожного фразеологізму зверху, то проходить на новий етап завдання, де треба буде подібним чином опрацювати інші сталі вирази. Ця вправа розкриває багатство української мови по-новому, демонструючи, що фразеологізмів так багато, що вони навіть можуть утворювати антонімічні пари. Крім того, це завдання дозволить краще запамʼятати набір таких сталих виразів, що полегшить їх ефективне використання у повсякденному мовленні. Знаючи протилежні за значенням фразеологізми, дитині простіше орієнтуватись у них, розуміти, коли необхідно використати той чи інший вислів, як це слід зробити в залежності від обставин тощо.     

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
К.5
Складаємо пари висловів-антонімів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися