Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Дієприкметники та дієприслівники грають досить істотну роль у спілкуванні. Вони вказують на особливості предметів та дій. Дієприкметники з одного боку означають дію, яка є похідною від ознаки; дієприслівники в свою чергу, означають дію, яка відбувалась паралельно з іншою. Таким чином вони здатні істотно поширити словосполучення або речення, відіграючи роль одиниць мови, які уточнюють відомості щодо наведеної теми. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься утворювати цілі словосполучення на базі лише одного дієслова. Звісно, «будівельний матеріал» надаватись буде. На екрані перед учнем є зображення стовпчика, де вже міститься дієслово на спеціальній дошці. На основі цього слова і треба утворити словосполучення, що містить три мовні одиниці разом з даним дієсловом. Під дієсловом знаходиться питання. Наступне слово у словосполученні має відповідати на нього. З одного боку від цього центрального стовпчика знаходиться кілька варіантів слів, які це роблять. Більшість з них не підходять, бо є прикметниками або прислівниками. Особливі форми дієслова, які залишаються для вибору, тотожні граматично, але лише одна з них підходить фразі за змістом. Дитина робить свій вибір, після чого вибирає останнє слово, яке називає предмет опрацювання. Варіанти для нього є з іншого боку від центрального стовпчика. Учень робить свій вибір згідно із сенсом словосполучення та необхідністю узгодження дієприкметників з іменниками за родом і числом. Коли школяр таким чином утворює словосполучення, то проходить на новий етап, де треба виконати аналогічний набір дій, але там, звісно, слова на вибір, як і питання для підбору особливої форми дієслова, будуть вже іншими.

Теги

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
И.9
Утворюємо словосполучення від дієслів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися